Blog

İğneli Epilasyon Cihazı Nedir?

İğneli Epilasyon Cihazı Nedir

İğneli epilasyon cihazı, kıl köküne küçük miktarda elektrik akımı vererek kurutma işini gerçekleştirmektedir. Kişinin kıl yapısına bağlı olarak seans sayısı değişiklik göstermektedir.

Epilasyon kadınların istenmeyen tüylerinden kurtulması için en pratik ve en rahat yoldur. Aslında sadece kadınlar için demek yanlış olur. Erkeklerinde bu konudan şikayetçi olduğu zamanlar vardır. Günümüzde bunun için çeşitli modellerde epilasyon cihazı üretilmiş durumdadır. Bunlardan birisi olan 3 sistem iğneli epilasyondur. Ultra hızlı konfora sahip olduğu gibi kalıcı bir etkinliği de bulunmaktadır. Ayrıca kalıcı tüy temizliği sağlar.

İğneli epilasyon cihazı nedir, sorusuna gelecek olursak , kesin çözüm sunan ancak diğer epilasyon sistemlerine göre biraz daha uzun süren bir epilasyon çeşididir. Fiyat uygunluğu olarak da iğneli epilasyon cihazları daha ucuzdur.

 İğneli Epilasyon Cihazı  Çalışma Prensibi

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için üretilen epilasyon cihazı iğneli epilasyon cihazı ve lazer cihaz çeşitleri ile ikiye ayrılmaktadır. Her iki cihaz çeşidinin de farklı sonuçları vardır. Ayrıca iki cihazında fiyat seçenekleri de farklılık gösterir iğneli epilasyon cihazı, için cilde ince bir iğne batırılır. Bu iğne tüyün tam köküne batırılır. Sonra iğneli epilasyon cihazı ile düşük seviyede elektrik enerjisi verilir. İğneli epilasyon cihazından gelen elektrik enerjisiyle tüy kökünü elektrik sayesinde parçalar. Böylece tüy kök yerinden çıkar. Bu epilasyon türünün seansları 10 veya 25 seans arasında değişmektedir.

Epilasyon cihazları insanların hayatlarına getirilen en büyük kolaylıklardan birisidir. Çünkü vücuttaki çeşitli yerlerde bulunan istenmeyen tüyleri yok etmek için insanlar kalıcı çözüm aramaktadırlar ve epilasyon cihazlarıyla kalıcı çözüm bulmuş konumundadır. Vücutta bulunan istenmeyen tüyler hızlı ve kolayca bitirilir. İğneli epilasyonun çalışma prensibi iğnenin tüy köküne batırılıp vücuttaki kökün parçalanma esasına dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir