Gösterilen sonuç sayısı: 3

Show sidebar

İğneli Epilasyon Cihazları Özellikleri

İğneli epilasyon cihazları en eski ve garantili epilasyon yöntemleri arasındadır. Koyu kılların yanısıra sarı, beyaz, ince
tüyler içinde geçerlidir. Mutlaka steril ortamda uygulama yapılmalıdır. Kıl köküne girilerek zayıf bir elektrik akımı verilmektedir.
Elektrik akımı sayesinde kıl kökü tahhrip olmaktadır. İğneli epilasyondaki seans süresi kişinin kıl yapısına, rengi,
yoğunluğu ve seans aralığı gibi faktörlere bağlıdır.

Son sistem cihazımız vücudun her alanında kullanılabilir.
Yüz bölgesinde ise kıl kalınlığında iğne kullanıldığı için herhangi bir iz bırakmamaktadır. Ancak kullanımını bilmeyen  kişilerin mutlaka eğitim alması gerekmektedir. Müşterilerimize gerekli görülür ise cihaz teslim edilmeden önce eğitim de verilmektedir.

İşlemin hemen sonrasında hafif bir kızarıklık olabilir. Ancak kısa bir süre sonra eski haline gelmektedir. Süreci hızlandırmak için krem kullanılabilir.

İğneli Epilasyon Cihazları Kullanımı

3 farklı yöntem kullanılmaktadır:

1. Galvanik Yöntem Galvanik yöntem, folükül hücreye gönderilen frekansın
kimyasal tepkime oluşturduktan sonra bölgede yakıcı etki yaratması ve kıl kökünü yok etmesidir.
2. Termoliz Yöntem Termoliz yöntem, cihaz gönderilen frekansın civarında ısı oluşturarak kıl-tüy folüküllerinin yakılmasıdır.
3. Bileşik Yöntem (Blend) Bu yöntem Galvanik ve Termoliz yöntemlerinin birleşmesi ile ortaya çıkmaktadır.
Cihazın iğnesi ile kıl köküne girilmektedir. Kıl kökü frekans ile tahrip edilir. Daha sonra ise kıl kökten çözülür

Hangi Durumlarda Kullanılmaz

Yorgun,adet döneminde,hasta olunduğunda iğneli epilasyon yaptırılmamalıdır. Bu dönemlerde vücut hassas olduğu için acı direnci düşüktür.
Kulak,kaş,göğüs etrafına uygulanması önerilmemektedir. Varisli hastalar, kalp pili kullananlara, ödem olanlara, şeker hastağını olan kişilere,
hamilelere,aids hastalarına kesinlikle uygulama yapılmaz.

Aynı zamanda bütün ürünlerimiz CE belgelidir. 2 yıl cihaz garantisi verilmektedir. Aynı zamanda teknik servis hizmetimiz bulunmaktadır.

Fiyat bilgisi için Whatsaap hattımız , mail yada telefon üzerinden iletişime geçebilir kısa süre içinde bilgi sahibi olabilirsiniz