Blog

Dövme Silme Makinası ile Kalıcı Dövmelerinizden Kurtulabilirsiniz

Dövme, günümüzde en yaygın estetik uygulamalarından birsidir. Kişisel tercihleri rahatlıkla karşılayabilmesi, şekil olarak sınırsız alternatif sayısının olması, kişiselleştirilebilmesi ve uygulandıktan sonra korunmasının, kullanmasının kolay olması dövme tercihini etkilemektedir. Fakat zaman zaman dövmelerin vücuttan çıkarılmasına ihtiyaç duyulur. Bunun birçok sebebi olabilir. Oysa dövmelerin silinmesi oldukça zahmetli bir iştir. Bunu yapabilmek için özel üretim dövme silme cihazları kullanılır. Genel olarak lazer ışınları ile dövme işlemini gerçekleştiren bu makinalar sayesinde, her türlü dövmeyi etkili biçimde silebilmek mümkündür. Dövme silme makinaları kendilerine has çalışma sistemleri ile dövmesini sildirmek isteyenlerin ihtiyacına cevap verir.

Dövme Silme Makinası Faklı Tedaviler İçin De Kullanılabilir

Dövme silme cihazları, hamilelerde, ağır kalp ve şeker hastalığı olanlarda ve 12 yaşın altındakilerde kullanılmaz. Bunun dışında her türlü dövme silme işlemi için rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca;

  • Leke tedavilerinde,
  • Cilt tedavisinde,
  • Güneş lekelerinde,
  • Doğum lekelerinde,
  • Geniş ve koyu renkli benlerin giderilmesinde,
  • Sivilce ve aknelerin tedavisinde

dövme silme makinası rahatlıkla kullanılabilir. Dövme silme makinası ile yapılan dövme silme işleminde alınacak başarı, dövmenin ve cildin rengine, kullanılan boyanın türüne, dövmenin derinliğine, yoğunluğuna, yaşına göre değişiklik gösterebilir. Seanslar şeklinde uygulanan işlem, bazı dövmelerde 2-3 bazılarında ise 6-7 seans sürebilmektedir. Her bir seans için bir öncekinin izlerinin silinmesi beklenilir. Seanslar süresince yaşam fonksiyonlarında herhangi bir aksama olmaz.

Dövme Silme Makinası Sağlığınıza Zarar Vermeyen İşlemler Sunar

Dövmeler, çeşitli doğal mürekkeplerin vücuda işlenmesi ile elde edilir. Bunun için kullanılan boya partikülleri olması gerekenden büyüktür. Çünkü belli dereceye kadar olan partikülleri vücut yabancı nesne olarak algılar ve kendine has hücre sistemleri ile onu vücuttan atar. Dövmede kullanılan boya partiküllerinin oldukça büyük olması, hücrelerin müdahale etmesini engeller. Dövme silme makinası yardımıyla boya partikülleri daha küçük parçalara ayrılır. Böylece vücudun müdahale edebilmesi sağlanır. Küçük küçük parçalara ayrılan dövmeler, vücudun kendi işleyişi içerisinden vücuttan atılır. Bunun sağlanması şu an için sadece lazer yöntemiyle olabilmektedir. Hatta lazer yardımıyla bile dövme sildirmeye karar verildiği anda uzun ve sabır gerektiren bir süreç kişileri beklemektedir. Çünkü dövme üzerinde yapılan işlemden sonuç almak zaman alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir