Dövme Silme Cihazı

Dövme Silme Cihazı

Teknik Özellikleri :

Lazer: Q- Switch Nd : Yağ Lazer
Dalga boyu: 1064 nm – 532 nm
Enerji: 1200 J (1064 NM) 400 J ( 532 nm)
Pulse süresi: 6-12 ns
Tekrarlama oranı: 1.15 hz
Spot alanı: 1.7 mm ( ayarlanabilir)
Ağırlık : 60 kg
Kontrol Paneli :10.4 TFT Dokunmatik LCD ekran

Karşılaştır

Bu ürünü paylaş

Dövme Silme Cihazı Özellikleri

Q switch Nd:Yağ lazer kullanılmaktadır. Q swithed Nd: Yağ lazer olağanüstü başarısı ile ödüllü bir lazer sistemidir. Bu lazer başlığı dövme silme konusundaki en başarılı lazer cinsidir. Tedavi sırasında dövmenin cinsine uygun farklı dalga boyunda lazer ışınları kullanılması gerekir. Uygun dalga boyunda lazer ışığı kullanıldığında dövmede kullanılan boya parçalanır. Bu işlem sonucunda çok küçük parçalara ayrılan boya hücreler tarafından taşınarak vücuttan atılır.

Q Switch teknolojisinin en büyük özelliği aşağıda kısa sürede birkaç ( nano saniye) son derece güçlü atışlar yapabilmektedir. Çift dalga boyu sayesinde tek bir sistem ile sayısız renkteki dövmeleri çıkarabilmektedir. Kızılötesi çalışarak ( 1064 Nm ) cilt melanini ve dalga boyu arasındaki düşük bir etkileşim ile koyu renkteki ciltlerde bile siyah ve mavi renkli dövmeleri çıkarabilmektedir. Yeşil ışık ise ( 532 Nm) kırmızı ve tonları üzerinde çalışmaktadır. Dövmelerin çıkarılmasında olduğu gibi sadece Q Switched yayılımı dermal lezyonları yara riski olmaksızın etkili bir biçimde tedavi edebilmektedir.

Dövme boyası deriye nüfus ettiğinde cildiniz tarafından yabancı madde olarak algılanmaktadır ve özel hücreleriniz bu duruma müdahale etmeye çalışır. Ancak boya partikülleri çok büyük çapta olduğu için vücut bunu sistemden atamaz ve dövmeniz kalıcı olur. Q Switch NDA LAZER burada işlem için devreye girer.Bu büyük boya partiküllerini parçalamanızı sağlar. Böylece çok küçük parçalara ayrılan dövmeniz sizin kendi vücudunuz tarafından müdahale edilebilecek boyutlara gelir. Bu yabancı madde yavaş yavaş uzaklaştırılır. Dövme silme seansları sonrasında günlük yaşamınızı etkileyecek bir durum oluşmamaktadır. Seanslar esnasındaki süre dövmenin büyüklüğüne göre ortalama 3 hafta ila 8 hafta arasında değişim göstermektedir.

Etkileri  ;

Her renk ve büyüklükteki dövmelerin silinmesi
Dermal ve epidermal leke tedavisi
Cilt tedavisi,güneş yaşlılık ve doğum lekeleri
Geniş koyu renkli benlerin giderilmesi
Karbon peeling
Aktif sivilce ve aknelerin tedavisi