Blog

Lenf Drenaj Cihazı Kullanımı

lenf drenaj cihazı kullanımı

Lenf drenaj cihazı kullanımı

Vücudunda ödem olan kişilerin ki belki de bu kişilerden biri de sizsinizdir, ne denli rahatsızlık duyduklarını bilirsiniz en azından duymuşsunuzdur. Bölgesel olarak zayıflamak isteyen fazlalıklarının olduğunu düşünen kişiler olabilir ki bu durum da yine rahatsızlık oluşturacaktır. Regl olmadan önce kendini gergin hisseden, topuklarında şişkinlik olan, menopozda olan, kabızlık gibi bir sorunu olan, vücudunda biriken toksinlerden ötürü yine yukarıdaki gibi rahatsızlık duyan birçok kişi de söz konudur ki bu kişiler de yine bu durumdan ötürü büyük ölçüde rahatsızlık duyarlar. İşte bahsi geçen tüm durumlarda ise lenf drenaj cihazı tercih edilir.

Yukarıda sayılan problemlere ek olarak yara izi, hamile döneminin öncesinde sonrasında, hormonsal anlamda yaşadığınız sıkıntılarda ve lohusa zamanınızda da lenf drenaj cihazı kullanımı tercih edilmektedir. Peki, bu cihazın özellikleri nelerdir, nasıl uygulanır? Kendinizi çok daha zinde hissetmenizi sağlayacak olan lenf drenaj cihazı bir tür masaj sistemidir. O nedenledir ki bu cihaz yardımı ile bahsi geçen problemlere elveda demeniz mümkün olacaktır. Ayaklarınızdan başlayarak bele hatta boyna kadar ilerleyecek olan bu cihaz sizlere hiçbir şekilde acı hissettirmeyecektir. Basınç uygulayan yapısı ile bu cihazın kan dolaşımınızı giderek hızlandırdığını söylemek de doğru olacaktır.

Lenf Drenaj Cihazı ile Zayıflama

Lenf drenaj cihazı kullanımı sadece yukarıda söz konusu olan problemleri yaşayan kişilerin değil aynı zamanda sağlıklı olan fakat dinlenmek üzerindeki gerginliği atmak isteyen kişiler için de tercih edilmektedir. Son olarak bu cihazın kilo sorunu olan kişilerde perhizle birlikte uygulandığında müthiş sonuçlar verdiğini ve haftada 2 yahut 3 kez tekrarlayabileceğiniz 20 25 dakika kadar süren bir işlem olduğunu söylemek yerinde olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir