Blog

Lazer Epilasyon Yan Etkileri Nelerdir?

lazer-epilasyonun-yan-etkileri

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için uygulanan epilasyon uygulamalarında bazı yan etkilerin görülmesi mümkün olabilmektedir. Bunlar genel olarak herkeste görülebilen etkiler olsa da birçok kişide kısa süreli ve geçici olarak lazer epilasyon yan etkileri görülmektedir. Farklı cilt yapılarında çeşitli yan etkiler görülmekle birlikte herkes için tüm yan etkilerin görülmesi pek mümkün değildir. Yapılacak olan uygulamanın etkili ve sorunsuz bir şekilde yapılması uygulamayı konusunda uzman bir kişinin yapması yan etkilerin az görülmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu sebeple yan etkiler konusunda işinde uzman olan profesyonel yerlerden bu hizmetin alınması gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Yan Etkileri Kalıcı Mı?

Yapılacak lazer epilasyon uygulamasında görülecek yan etkilerin büyük çoğunluğu bir gün veya iki gün içerisinde geçmektedir. Cildin durumu ve hassasiyetine göre görülecek olan yan etkiler bazı kişiler için oldukça kısa da sürebilmektedir. Bu konuda en fazla görülen lazer epilasyon yan etkileri kızarıklıklar olmaktadır. Ciltte oluşacak hassasiyet nedeni ile genel olarak 24 için kızarıklık oluşması mümkün olabilmektedir. Bunun yanında bazı kişiler için ödem oluşması da mümkün olabilmektedir. Bu yan etki de bir gün veya iki gün içerisinde geçmektedir. Lazer epilasyonun doğru uygulanması ile kalıcı bir yan etkisinin görülmesi pek mümkün olmamaktadır.

Lazer Epilasyon Yan Etkileri Herkeste Görülür Mü?

Lazer epilasyon işlemlerinde genel olarak herkes tarafından görülen yan etkiler kızarıklık, ciltte hassasiyet nedeni ile ödem oluşması ve acı hissi olabilmektedir. Bunlar dışında karşılaşılacak olan yan etkiler kişilerin cilt sağlığı ve durumuna göre değişebilmektedir. Ayrıca lazer epilasyon cihazı yan etkileri uygulamanın nasıl yapıldığı ile de alakalı bir durumdur. Konusunda uzman olan kişilerce yapılan epilasyon işlemlerinde yan etkilerin az görülmesi ve şiddetinin oldukça düşük olduğu görülmektedir. Bu şekilde yan etkiler kısa sürede geçmekte ve yaşam kalitesinde bir düşme olmamaktadır. Bu gibi konulara dikkat ederek uygulamanın yapılacağı yer kişinin iyi seçilmesi gerekmektedir. Yapılacak uygulama ve seansları konusunda uzman kişiler sorunsuz olarak uygulamayı yaparak yan etki görülmesini azaltabilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir