Blog

Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

İfade ettiğimiz üzere insanların ten renkleri ve istenmeyen tüylerinde değişilik bulunabilir. Bu nedenle lazer epilasyon süresi için kesin ve net bir cevap verilemez. Ayrıca lazer epilasyonun gerçekleşeceği bölgeden bölgeye de süreler değişebilmektedir. Fakat genel verilere baktığımızda kişi düzenli olarak lazer epilasyona gittiğinde 4 ile 7 seans arasında istenmeyen tüylerinden birey rahatlıkla kurtulabilmektedir.  Yüz bölgesindeki tüylerin diğer tüylere göre daha ince bir yapıya sahip olması nedeniyle yüz bölgesindeki tüylerden kurtulmak isteyen bireyler için de bu kesin kurtuluş 6 ile 10 seans arasında değişebilmektedir.

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kadınların en büyük problemlerinden biri vücutta bulunan istenmeyen tüylerdir. Baktığımızda herhangi bir mevsim ayrıt etmeksizin kadınların istenmeyen tüylerinden rahatsız olurlar. Geçmişten günümüze kadar istenmeyen tüylerde kurtulmak için birçok yöntem denemiştir. Son 20 yıldır birçok kişi tarafından uygulanan fakat bazı kadınlar tarafından güvenilir bir yöntem olarak tercih edilmeyen lazer epilasyon cihazları istenmeyen tüyleri yok eden ya da bir süre varlığını ortadan kaldıran yöntemlere göre hem daha az acılı olanıdır hem de bireyin tamamıyla tüylerinden kurtulmasını sağlamaktadır. Lazer epilasyon güvenilir bir yöntem midir değil midir? Lazer kelimesinin anlamına baktığımızda yoğunlaştırılmış ışık anlamına gelmektedir. Vücuttaki kılı algılayarak sadece kılı tahrip etmek için kıla yoğunlaşan lazer epilasyon vücutta herhangi bir atık bırakmadığı gibi vücuda herhangi bir zarar da vermez. Dikkat edilmesi gereken bazı hususlar dışında lazer epilasyon oldukça güvenilir bir yöntemdir.

Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilindiği üzeredir ki herkesin ten rengi, istenmeyen tüy yoğunluğu, tüylerinin yoğunluğu ve uzunluğu farklıdır. Bu da bireye özel lazer epilasyon uygulanmasını gerektirir. Yani daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse esmer bir bayana uygulanacak lazer türü, kullanılacak cihaz, seansın süresi, lazer epilasyonun genel süresi beyaz tenli bir kadınınkine göre daha farklıdır. Bu durumda bireyin ten rengini, istenmeyen tüyün yapısının inceleyecek ve cihazın türünden uygulanacak yönteme kadar karar vermesi gereken en doğru kişi dermatoloji uzmanlarıdır. Bu nedenle birey vücudunda herhangi bir zarar meydana gelmesini önlemek için uzman kişilerden yardım almayı esirgememelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir