Blog

Lazer Epilasyon Cihazı Nasıl Kullanılır

lazer epilasyon cihazı nasıl kullanılır

Lazer epilasyonu kuaförde ya da epilasyon merkezlerinde yaptırmak istemeyenlerin en iyi alternatifi olan lazer epilasyon cihazlarını bilmeden almak yanlış kullanımların önünü açabilir. Bu yüzden bu cihazları kullanmadan önce lazer epilasyon cihazı nasıl kullanılır konusu araştırmak yararlı olacaktır. Öncelikle lazer epilasyon cihazı alırken atım sayısı en önemli faktörlerdendir. Bu sayının fazla olması cihazın daha uzun süreler kullanılabileceğini gösterir. Ancak bu atım sayısı dolduğunda cihaz ömrünü doldurur, bu özelliği ile de geleneksel epilasyon aletlerinden farklıdır.

Güzellik Salonlarındaki Lazer Epilasyon Cihazı Nasıl Kullanılır?

Lazer epilasyon cihazları ev tipi cihazlara cihazlara göre biraz daha kolaydır çünkü bu cihazlarda uygulanacak bölgeyi  tarayarak tüylerin üzerinden geçer. Ancak lazer epilasyon cihazı nasıl kullanılır sorusundan önce sorulması gereken soru lazer epilasyon cihazının nasıl seçileceğidir. Bu konudaki farklı aydınlatıcı yazılarda da söylendiği gibi, lazer epilasyon cihazı alırken ucuza kaçmak ileride hiç istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bunların başında da ciltteki kalıcı yanıklar ya da izler yer alır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için epilasyon cihazı alırken güvenilir firmalardan  şaşmamak en doğrusudur. Güvenilir bir cihaz edindikten sonra ise tek yapılması gereken herhangi bir iz ya da yara olmayan temiz ve kuru bölgeye lazer cihazını sabit bir şekilde ve belli bir uzaklıktan tüylü bölgenin üzerine tutmaktır. Bir kez lazer tutulmuş bölgeye tekrar lazer uygulamamaya da dikkat edilmelidir.

Hangi Lazer Epilasyon Cihazı Nasıl Kullanılır?

Lazer epilasyon cihazı nasıl kullanılır sorusunun tek bir cevabı yoktur. Dünya üzerinde birçok marka lazer epilasyon cihazı ürettiğinden, her birinin kullanımı farklı olabilir. Genelde bilinen ve ülkemizde satışı yapılan markaların kullanımları benzer olsa da her ihtimale karşı kullanmadan cihazın kullanım talimatlarını okumak faydalı olacaktır. Böylece farklı uygulamalar isteyen cihazlar için önceden hazır olunabilir. Ayrıca lazer epilasyondan sonra cilde fazla tahriş edici kimyasallar sürmemek de cilt sağlığını korumak açısından faydalıdır. Eğer kişinin cildi hassas ise lazer epilasyon uygulamadan önce mutlaka doktora danışmalıdır.

Lazer Epilasyon Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler

Öncelikle cihaz garantisi olup olmadığı sorulmalıdır.

Garanti süresinin uzatılıp uzatılamayacağı hakkında bilgi alınmalıdır

Kaç atış garantisi verildiği öğrenilmelidir.

Teknik destek tarafında ne gibi avantajları olup olmadığı sorulmalıdır.

Mutlaka ilgili kişinin cihaz hakkındaki bilgisi gözden geçirilmelidir.

Tüy dökme garantisi verilip verilmediği hakkında bilgi alınabilir.

Cihaz belgeleri sorulmalıdır.

Eğer konu hakkında eğitiminiz bulunmuyor ise , cihazı alırken mutlaka kullanım eğitimi de alınmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir