Blog

Lazer Epilasyon Cihazı Kaç Seansta Sonuç Verir

lazer epilasyon kaç seanstan sonuç verir

Lazer epilasyon cihazı kaç seansta sonuç verir? sorusu ile oldukça karşılaşmaktayız. Bu nedenle sizleri bilgilendirici niteliğinde bu yazımızı hazırladık. Öncelikle lazer, tek renkli, enerji taşıyan ve düz bir ışık demetini yansıtmaktadır. Bu güçlü ışık yani lazer, çevre dokusuna zarar vermeksizin, tüylerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Lazer ışıkları aktif aşamadaki kıl köklerini etkiler. Bütün kökler ise aynı anda aktif olmamaktadır. Dolayısı ile pasif durumda olan köklerin, aktif hale gelmesi gerekmekte ve aktif hale geldikten sonra uygulama yapmak gerekmektedir. Kılların yoğunluğu ve kalınlığı her vücutta değişiklik gösterdiğinden net bir şekilde kaş seansta biteceğini söylemek mümkün değildir. Lazer uygulamasında cilt tipine bağlı olarak doz seçimi yapılır. Bu sayede kıl köklerine etki edecek fakat cilde zarar vermeyecek düzeyde çalışılarak en kısa sürede tedavinin bitirilmesi amaçlanır.

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Sonuç Verir?

Herkesin hormonal seviyeleri, vücut yapısı, cilt tipi farklı olduğu için lazer epilasyon cihazları kaç seansta sonuç verir sorusu kişiden kişiye farklılık gösterir. Seanslar kılları büyüme seviyesinde yakalamaya uygun olarak planlanmaktadır. Yaklaşık 50 senedir başarı ile gerçekleştirilen lazer teknolojisi her geçen gün daha da popüler olmaktadır. Kıllar için kullanımın yanı sıra, damarsal lezyonlar, sivilceler, lekeler ve kırışıklıklar vs. rahatsızlıkların tedavisinde de lazer tekniği kullanılmaktadır. Tek bir seansta bütün tüylerin ışığı aynı biçimde ammesi ve köklere ulaşması imkansızdır. Tüylerde bedenimizin her hücresinde olduğu gibi fiziksel bir döngü içerisindedir. Dinlenme, büyüme ve dökülme evreleri olarak 3 döngüsü bulunmaktadır. Lazer ışınları en çok kılların büyüme evresinde etkili olmaktadır. Bu nedenden dolayı lazer epilasyon ile istenmediğiniz tüylerden birden fazla seansla, bir plan dahilinde kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Cihazı Kaç Seansta Sonuç Verir?

Lazer epilasyon cihazı kaç seansta sonuç verir? Seanslar, lazer uygulaması yaptıracak hastanın kalıtımsal durumuna ve kılların bulunduğu yere göre değişmekte ve bununla beraber takriben bir iki ay aralıklarla ile 3-8 seans sonrası epilasyon yaptırılması gerekmektedir. Deri üzerindeki 0,5 cm uzunluğundaki tüyler, bir önceki seans bir ay önce yaptırıldıysa, yeni seans için oldukça uygun bir uzunluktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir