Blog

Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

kalıcı makyaj nedir nasıl yapılır

Kalıcı makyaj nedir diye merak eden pek çok kişi bulunuyor. Çünkü makyaj birçok kişinin vazgeçemediği alışkanlıktır. Sürekli yapılan ve yapımı oldukça vakit alan makyaj çözümü için artık kalıcı makyaj bulunuyor. Bu sayede birçok kadın kısıtlı zamanlarında avantaj sağlamış oluyor. Ayrıca kalıcı makyaj sporcular, hassas cilde sahip olanlar, kozmetik alerjisi olanlar ve daha birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Yerel anestezi ve medikal operasyon ile uygulanan kalıcı makyaj, boyaların derinin altına enjekte edilmesi ile yapılmaktadır.

Kalıcı Makyaj Nedir ve Yapıldığı Bölgeler

Genç ve bakımlı görünmek istiyorsanız kalıcı makyajdan yana tercih yapabilirsiniz. Kalıcı makyaj genellikle kaş, göz ve dudaklarda yapılmaktadır. Ayrıca kirpik, saç dökülmesi gibi sorunlarda da tercih edildiği görülmekte. Kalıcı makyajın süresi değişmekle birlikte genellikle 3 yıldır. Dilerseniz arada yenileyerek daha da kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Kaşları dağınık ve şekilsiz olan kişiler kaşlarında kalıcı makyajı sık sık denemektedir. Saça uygun pigmentlerle oldukça doğal kalıcı kaş makyajı yapılmaktadır. Birçok farklı renk seçeneğinde kalıcı dudak makyajına ulaşabilirsiniz. Pembe, gül kurusu, nude gibi renklerle dudaklara renk ve dolgunluk verilmesi mümkündür. Eyeliner kalıcı makyajı da kaş uygulaması gibi yapılmaktadır. İstenilen kalınlıkta ve renkte kalıcı eyeliner dövmesi yaptırmak mümkündür. Kalıcı makyaj en pratik bakım yöntemlerinden biridir. Makyaj yapmaya zaman ayırmadan kalıcı makyajınızı kullanabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Nedir ve Zararlı mıdır?

Kalıcı makyaj  cihazları nedir ve zararlı mıdır diye düşünüyorsanız zararlı etkilere sahip olmayan kalıcı makyajın dövme benzeri bir uygulama olduğunu bilmelisiniz. Kalıcı makyaj yaptırmayı düşünenler uygulama öncesinde mutlaka alerji testi yaptırmalıdır. Alerjisi olanlar için bu yöntem oldukça tehlikelidir. Günlük makyaja zamanı olmayan birçok kişi kalıcı makyajı tercih ediyor ve oldukça memnun kalıyor. Kalıcı makyaj fiyatları genellikle yüksektir. Ayrıca kalıcı makyajın belgesi olan uzman kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Sağlığınıza önem veriyorsanız mutlaka bunlara dikkat etmelisiniz. Herhangi bir hata oluşmaması için uygulama merkezini iyi araştırmalı ve tüm örneklerini inceleyerek karar vermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir