Blog

Kalıcı Epilasyon Nasıl Uygulanır?

İnsan, tüm canlılar içerisinde hem estetik hem maddi hem manevi açıdan her zaman olgunluğu arayan tek canlıdır ve bundan dolayı bazen yüz şeklini bazen vücut tüylerini bazense daha farklı bir yerini kendisi için can sıkıcı bulabilir. Doğada, insanın yapmış olduğu davranışı sergileyen başka hiçbir canlı yoktur; fakat insanı diğer canlılardan ayıran özelliklerinden birisi de zaten bu olmakla beraber bu uğurda verdiği çabaların genelidir.

İnsan vücudunun temiz, berrak ve hoş gözükmesi; ya kendiliğinden ya da kalıcı epilasyon yoluyla sağlanır; çünkü diğer epilasyon türlerinde sürekli kendini tekrarlama sürekli yeniden işlem yapma gibi can sıkıcı sebepler bulunur.

Kalıcı Epilasyon İşe Yarıyor mu?

Vücudundaki kıllardan hoşnut olmayan kadın ya da erkekler, kalıcı epilasyon hizmetinden istifade edebilir; fakat bunun öncesinde işini doğru yapan firmayı bulmaları, sonrasında firmayla koordineli bir şekilde çalışmaları gerekir. Kalıcı epilasyonda dikkat, titizlik, sabır, tecrübe, yüksek teknoloji gibi farklı bileşenler çok büyük önem taşır; zira epilasyonun genel işleyişi şu şekilde olur:

  • Epilasyon cihazındaki lazer yanıcı bir şey olmakla beraber insan canını çok fazla yakmaz; fakat yine de canı yanan kişiler öncesinde ağrı kesici, bölgesel narkoz vs. gibi farklı ürünler alabilirler.
  • Epilasyon sistemi vücuttaki kılların lazer ile yakılmasından ibarettir; fakat bu sırada bir anlık hata hem vücutta lekelerin oluşmasına hem de fazladan can yanmasına sebebiyet verebilir.
  • Vücudun belirli bölümleri için birkaç seanslık tedavi tercih edilirken bu seanslar sizin kıl renginize, kıl yoğunluğunuza ya da kılların bulunduğu alanın büyüklüğüne göre değişir.
  • Epilasyonla temizlik yapılan yerin genellikle tamamen tüylerinden arındığı fakat kimi durumlarda birkaç yıl içinde hafif şekilde yeniden tüylendiği görülür; ama bu durum herkes için geçerli olmaz.

Erkekler için Kalıcı Epilasyon

Erkekler için kalıcı epilasyon uygulamasından tam oranda etki beklemeye gerek yok; çünkü özellikle göğüs bölgesinde bir miktar kıl isteyen erkeklerin bu isteği seans sayılarını düşük tutarak gerçekleştirilebilir. Bu durumda hem daha seyrek bir kıl alanı hem de eskisinden çok daha estetik görüntüler ortaya çıkar. Lazer epilasyon cihazları için iletişime geçiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir