Blog

Acısız Epilasyon Nedir?

Epilasyon, vücudun herhangi bir bölgesindeki tüylerin herhangi bir yöntem ile alınması/yok edilmesi işlemine verilen addır. Acısız epilasyon nedir sorusunun cevabı ise birden fazla olabilir. Öncelikle herkesin acı eşiği farklı olduğu için buraya yazılan yöntemler içinden kimseye kesinlikle acı vermeyen bir tanenin olduğunu söylemek yanlış olur. Ancak acısız epilasyon dendiğinde en çok kullanılan yöntem jilet ile tüy almadır. Bu yöntem tüyleri köklerinden yok etmediği gibi cildi tahriş de ettiği için tavsiye edilmese de birçok kimse kolay olduğu için hala jilet ile epilasyon yapmaya devam etmektedir. Kısmen daha acısız bir epilasyon yöntemi ise lazer epilasyondur. Tüy köklerinin özel ışınlar ile yakıldığı bu yöntemde tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için yetişkin bir birey de 1 ila 4 seans arası lazer epilasyon genelde yeterli olmaktadır. Lazer epilasyon cihazlarına yönelik detaylar için anasayfayı ziyaret ediniz.

Soğuk Ağda İle Epilasyon Nedir?

Reklamlarda sıkça görülen soğuk ağda ya da pazarlama adı ile sir ağda, temelde sıradan bir ağda işleminin çok daha pratik hale getirilmiş versiyonudur. Soğuk ağda ile epilasyon nedir sorusundan sonra en çok sorulan soru da soğuk ağda kullanmanın acı verip vermediğidir. Vücutta uygulandığı bölgeye göre değişmekle birlikte, genelde soğuk ağda ile epilasyon yapmak ortalamanın altında acı vericidir.

Geleneksel Epilasyon Nedir?

Epilasyon nedir sorusu birçok epilasyon yöntemini kast edebilirken, geleneksel epilasyonun ne olduğu sorusu tek bir yöntemi kast eder. En yaygın ve modern zaman için en geleneksel tüy alma yöntemi ağda kullanmaktır. Ağdayı kullanabilmek için ise öncelikle kaliteli bir adet seçmek ve bunu ısıtmak gerekir. Ağda makineleri genellikle kuaförlerde kullanılsa da ev tipi küçük makineler de pratiklik açısından birçok kişinin tercihidir. Bu şekilde ağdayı farklı yöntemlerle ısıtmaya gerek kalmadan birkaç dakika içinde kullanmaya hazır hale getirmek mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir