Blog

Lenf Drenaj Cihazı Faydaları Nelerdir?

lenf drenaj cihazı faydaları

Lenf Drenaj Cihazı Faydaları

Lenf drenaj cihazları ile yapılan masaj yöntemi birçok farklı amaç için kullanılabilmektedir. Lenf drenaj cihazı faydaları neredeyse vücudumuzun her bölgesine yansımaktadır. Lenf sıvısı, vücudumuzun bağışıklık sisteminde görev alan en önemli bölümlerden biri olmaktadır. Lenf sıvısı da kanımız gibi vücudumuzda düzenli bir akışa sahiptir. Vücudun uç kısımlarından kalbe doğru gerçekleşen bu akış tek yönlü gerçekleşmektedir. Bu yönüyle normal kan akışından farklı olmaktadır. Lenf sıvısının dengeli ve sürekli olarak yer değiştirmesi vücut sağlığı için çok önemli olmaktadır. Dengeli gerçekleşmeyen akımların sonucunda ödemler ve birçok yan etki oluşabilmektedir. Bu akışı düzenleyen lenf drenaj cihazı ile tüm sorunlarınızdan kurtulabilmeniz mümkündür.

Lenf drenaj cihazı faydaları için düzenli seanslar ve süreler ile uygulamalar yapılmalıdır. Özellikle vücuttaki ödem ve şişmeler, selülit sorunları, aşrı kilo, iyileşmeyen yaralar, hormonsal sorunlar, psikolojik rahatsızlıklar, üst solunum yolu ve benzeri hastalıkların birçok belirtisinin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.

Lenf drenaj cihazı faydaları için kişinin durumuna göre seans sayıları artırılarak tam iyileşme sağlanabilmektedir. Lenf drenajı ile vücuttaki lenf sıvısının akışı tek yönlü olarak düzenli ve dengeli bir hale getirilmektedir. Şişlik ve ödem olarak adlandırılan lenf sıvısının vücut boşluklarına dağılması olayı da bu cihazlarla yapılan uygulama sonrasında çözümlenebilmektedir. Lenf drenaj cihazı sayesinde aşırı kilolardan kurutulma ve zayıflama da mümkün olmaktadır. Cilt problemlerinin oluşmasında etkili olan lenf sıvısının belirli yerlerde birikmesi ve yeterli kan dolaşımının gerçekleşememesine en önemli çözümlerden biri de bu uygulamadır. Enfeksiyonlar, iltihaplar gibi durumlarda vücudun bağışıklığını oluşturan lenf sisteminin düzgün bir biçimde çalışması sağlanılarak enfeksiyonların yok edilmesi, iyileşemeyen yaraların iyileşmesi, ödemlerin atılması gibi birçok özelliğinden faydalanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir