Hydra Facial Cihazı

Hydra Facial  Cilt Bakım Cihazı Özellikleri

Sağlıklı ve güzel görünen bir cilt için temizleme, doğru bir şekilde beslemek ve nemlendirmek oldukça önemlidir. Amerika’da Hollywood yıldızlarının tercihi Hydra Facial Cilt Bakım Cihazı cilt yenileme sistemi cildin ihtiyacı olan tüm ihtiyaçları tek seansta sağlamaktadır.

Hydra Facial tüm cilt tipleri için gerekli olan nem ihtiyacını karşılayan “antiaging ” bakım sistemidir. Vakumlama yöntemi ile işlemler yapılmakta olup kişi herhangi bir acı çekmemektedir.

Bir makyaj fırçasının yüzde dolaşma gibi bir etki yaratmaktadır. Bu vakumlama işlemi cildin ihtiyacına göre 30-40 dakika kadar sürmektedir. Bu sürede cildin alt katmanlarına ulaşmakta ve derinlemesine temizlik sağlamaktadır.

Bu işlemde kullanılan “vortax” teknolojisi basınçla püskürtülen vakumlu başlığı ile cilt ölü derilerden siyah noktalardan aşırı yağlardan arındırılmaktadır. Cilt problemine uygun serumlar kullanılarak ince çizgiler ve kırışıklar gibi sorunlar tedavi edilmektedir. Cilt tonu düzensizlikleri , lekeler tedavi edilmektedir. Aynı zamanda cilde  hydrasonik asit , peptidler ve antioksidan içerikli solusyonlar verilerek cildin daha canlı aydınlık ve genç görünmesini sağlamaktadır.

4 farklı cilt bakım solüsyonu kullanılmaktadır. Özel olarak tasarlanmış kanallar içeren başlık ucu cilde temas ettiğinde vakum çalışmaya başlar ve solüsyonu aparat haznesinden emerek cilt yüzeyine ulaşır. Burada çok sayıda micro kaparcık oluşur. Çözelti ile birleştirilen bu kaparcıklar çok çabuk emilir ve hızlı bir şekilde cildin içinden geçer.Bu sayede çözelti ciltteki kirlilikleri ve ölü hücrelerini güvenli bir şekilde temizlemek için derine nüfus eder.

 

Hydra Facial Cilt Bakım Cihazının Faydaları

Total Cilt Bakımı

Genişlemiş ve tıkalı gözeneklerin tedavisi

Siyah nokta tedavisi

Cilt tonu düzensizlikleri

Sebum Dengelenmesi (yağ bezlerinin meydana getirdiği salgı, yağlı cilt)

Cilt nemlendirilmesi

İnce çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi

Cildin elastikiyetinin arttırılması

Sivilce tedavisi

Leke tedavisi

Cildin Canlandırılması

Cildin hücrelerini onarma

Cilt Beyazlatma

Yaşlılık Lekeleri

Skar izleri (yara)

Hydra Facial Cilt Bakım Cihazı Teknik Özellikleri

 

hydrafacial cilt bakım cihazı özellikleri

Hydra Facial Cihazı Başlıkları

1- Hydra Dermabrazyon : Herhangi bir madde kullanılmadan cildi micro düzeyde soyma işlemi yapan aparattır. Çatlaklar, sivilce akne izi , siyah nokta gibi sorunlarda etkilidir. Ağrısız ve acısız bir şekilde
işlem tamamlanır. İnce çizgilerin azaltılması, güneş lekelerinin azaltılması, yaşa bağlı lekelerin tedavisi, tıkanmış gözeneklerin açılması gibi yararları da bulunmaktadır.

2- Hydra Master (Vortex Teknolojisi) : Vortex adında özel bir püskürtme teknolojisi kullanan master , basınçla adeta girdap etkisi yaratarak ölü hücre, siyah nokta ve aşırı yağdan arındırmaktadır.

Aynı zamanda kullanılan serumlar sayesinde hyaluronic asit, peptitler, anti oksidan gibi faydalı maddeler cilde daha iyi şeklide entegre olmakta ve daha iyi sonuçlar elde edilmektedir. Temizleme , arındırma, nemlendirme,
onarma ve koruma alanlarında cilde etki etmektedir.

3. Skin Scrubber (Ultrasonic Peeling) : İnce kırışıklıkların görünümünü azaltarak , ölü derinin atılmasında yardımcı olmaktadır. Yaklaşık 25.000 hz frekans seviyesinde ses dalgaları oluşturarak epidermisin
ölü derilerden kurtularak nefes almasını sağlamaktadır. Ölü deri , aşırı sebum, kozmetik kalıntıları , kir gibi maddelerden uzaklaştırılarak , aslı bakıma hazır hale getirilir.

4. Oksijen Terapi: Bu başlık oksijen üreterek cildin alt katmanlarına ulaşmaktadır. Biriken toksinlerin atılmasına ve dokunun canlanmasına yardımcı olur. Sigaradan ve çevresel faktörden kaynaklanan sorunlar bu başlık ile
yumuşatılmaktadır. Ağrısız ve acısız bir uygulamadır.

5. High Frequency (Yüksek Frekans) : Serum , solisyon gibi maddelerin daha hızlı emilmesini , gözeneklerin küçülmesini sağlamaktadır. Cildin dış etkenlere karış savunmasını güçlendirmektedir.
Cildin daha fazla nfes almasını sağlamaktadır. Yağ ve nem dengesini uygulanan frekans sayesinde düzenlemektedir. Sekresyon (salgı )ve Ph değerini (baz değeri) iyileştirir.

6. Bio Lifting (Germe) : Kırışıklıkları minimalize eden bir başlıktır. Özellikle göz kapağı ,kaş düşmesi , gıdı bölgesi sarkması gibi sorunlarda oldukça etkilidir. Gerginlik , elastikiyet oluşturma, kolejen yapısını koruma , arttırma,
cilt dokusunu toparlama gibi işlevleri bulunmaktadır.

7. Ultrasonik Ürün Yedirme : Cilt dokusunu güçlendirerek , kolejen üretimini arttırmaktadır. Kullanılan serum, solisyon gibi ürünlerin alt tabakalara iletilmesini sağlamaktadır. Cilt dokularında ses dalgaları
kullanarak oluşturulan noktasal ısı atışları ile kolejen üretimini uyarmakta , sıkılaşma ve gerginlik sağlamaktadır.

8. Lenfatik Drenaj (Vakum) : Lenf sistemi vücutta bağışıklık işlevini yerine getiren bir sistemdir. Vücuttan ödemin atılması, dokudaki sıvıların sürkülasyonu, kolejen üretimi, cilt sıkılaşması , kan dolaşımını
hızlandırma gibi artıları bulunmaktadır.

9. PDT LED Terapi ( Gençlik Işığı) : Cilt dokularını harekete geçirerek , yenileme sürecine katkı sağlamaktadır. Doku yenilenmesi , akne , siğil tedavisi , güneş lekeleri gibi sorunlarda etkilidir.