Blog

Buz Lazer Nedir?

Epilasyon teknolojisi insan vücudu için getirilmiş en büyük kolaylıklardan birisidir. Çünkü kişi istenmeyen vücutta ki tüylerden kolaylıkla kurtulur. Epilasyonlar iğneli cihazlar ve lazerli cihazlar olarak ikiye ayrılmaktadırlar. 810 nm dalga boyundaki lazerlere genel olarak diode lazer adı verilmektedir. Bunlar her ülkede bulunmaktadırlar. Türkiye’de de çeşitli markalarda ürünlere ulaşabilmek mümkündür. Diode lazerler diğer lazer türlerinden farklılıklar gösterirler. Buz başlıklı diode lazer diğer cihazların inemediği derinliklere iner. Ayrıca yüz, kol, bacak ve sırt bölgelerinde kolaylıkla kullanılır. En büyük avantajı da tüm ciltler de kullanılmasıdır.

 Diode Lazer Epilasyon Sonrası

Diode lazer epilasyon tüm cilt tiplerine uygun bir cihazdır. Diğer lazer türlerinden daha da derine inerek kıl kökünü yok ederler. Böylece kişi Yüz, kol, bacak ve sırtlardaki kıllardan kolaylıkla kurtulur. Diode lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gereken bir kaç husus bulunmaktadır. Diode lazer epilasyon sonrasında kişi ilk gün ılık bir su ile duş almalıdır. Kişinin teninde kızarıklık ya da şişlik oluşabilir. Bu durumlar için bazı özel kremler kullanmak yararlı olacaktır. Kişi lazer epilasyon uygulama sonrası yaklaşık 1 hafta kadar güneş ışığına çıkmamalıdır. Gün ışığına çıkmaması cilt için gereklidir.

Buz Lazer Nasıl Yapılır?

Acısız epilasyon ve ağrısız epilasyon arayanlar için buz lazer teknolojisi oldukça fayda sağlamaktadır. Buz lazer nasıl yapılır konusuna gelindiğinde ise ilk olarak bilinen şey bunların 810 nm dalga boyu ile çalışmasıdır. Kişiye göre belirlenen seanslara göre uygulamalar yapılır. Bu seanslar yaklaşık olarak 30 dakikadadırlar. Kullanılan buz başlık sayesinde de ağrı minimum seviyeye düşmektedir. Kişi kesin sonuçlar elde etmek istiyorsa muhakkak tüm seanslar düzenli gitmelidir. Böylece pürüzsüz bir vücudun keyfini sürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir